05 Fryzjer Damski Wrocław

Czy koloryzacja włosów jest bezpieczna?

05 Fryzjer Damski Wrocław

Nie od dzisiaj wiadomo, że piękne, lśniące i zadbane włosy to jeden z atrybutów kobiecości. Często decydujemy się na zmianę wizerunku poprzez przeprowadzenie koloryzacji włosów. Pierwsze siwe włosy, kilkucentymetrowy odrost czy chęć przeprowadzenia metamorfozy wizerunku – z pomocą przychodzą coraz to nowsze metody koloryzacji włosów. W prasie, telewizji czy radiu co chwila słychać o nowinkach prosto ze świata modelingu, które to rewolucjonizują podejście do farbowania. Jednak czy zastanawiałaś się czy koloryzacja może mieć negatywny wpływ na Twoje włosy? Co powinnaś wiedzieć zanim udasz się do fryzjera? Jak się do tego zabiegu przygotować? Na te i kilka innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak przygotować włosy do farbowania?

Niejednokrotnie spotkałam się z podejście fryzjerów, którzy nie patrząc na to czy włosy są zdrowe i odżywione rozpoczynali proces koloryzacji – całkowicie zapominając o potencjalnych konsekwencjach dla klientki. Każda z nas przychodzi do fryzjera w celu poprawy swojego wizerunku, ale czy wiesz jakie potencjalne ryzyko niesie ze sobą nieudana koloryzacja włosów? Przed przystąpieniem do zabiegu fryzjer powinien sprawdzić strukturę włosa, dowiedzieć się kiedy miało miejsce ostatnie farbowanie, porozmawiać z klientem jak na co dzień pielęgnuje włosy. Odpowiedź na te pytania pozwoli dobrać odpowiednie środki, które zostaną użyte podczas procesu farbowania włosów. Oczywiście, może dojść do sytuacji w której fryzjer damski zarekomenduje szereg zabiegów, których zadaniem będzie poprawa i przywrócenie prawidłowej struktury włosa. Asertywność fryzjera i zrozumienie konsekwencji farbowania zniszczonych włosów może uchronić Cię przed potencjalnymi negatywnymi skutkami. Lista takich efektów ubocznych może być długa, gdzie najłagodniejszą formą jest kolor włosa niezgodny z oczekiwaniami, aż po wysuszone, zniszczone włosy, wysypkę na skórze głowy czy wypadające i „spalone” włosy. Dlatego też staraj się unikać koloryzacji włosów domowymi metodami oraz udaj się do profesjonalisty, który po przeprowadzonej rozmowie dobierze dla Ciebie  kosmetyki oraz zabiegi, które pozwolą uzyskać wymarzony przez Ciebie efekt.

Jak przebiega proces farbowania włosów?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat jakość oraz skład farb oraz środków używanych przy farbowaniu uległa znaczącej poprawie. Można wręcz mówić o prawdziwej rewolucji – od farb zawierających w sobie amoniak oraz naszpikowanych środkami chemicznymi po farby naturalne. Czy zastanawiałaś się w ogóle jak wygląda struktura oraz proces farbowania włosów? Włosy pokryte są warstwą łusek, których zadaniem jest ochrona wewnętrznych struktur przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na co dzień łuski te są zamknięte powodując, że włosy są gładkie i lśniące. Proces farbowania włosów polega na ingerencji w warstwę łusek, aby się one otworzyły pozwalając jednocześnie pigmentowi zawartemu w farbie przedostać się do wewnętrznych struktur włosa – tym samym zmieniając jego barwę. Jak już sama rozumiesz, z racji, iż farba oraz wszystkie środki użyte podczas farbowania mają kontakt z wewnętrznymi strukturami włosa kluczowym aspektem jest ich skład chemiczny. Dlatego staraj się wybierać farby, które będą miały w sobie niski poziom środków chemicznych.

keratynowa koloryzacja włosów

Bezpiecznym rozwiązaniem dla farbowania włosów jest wykorzystanie tzw. keratynowej koloryzacji włosów. Produkty firmy Joico, które wykorzystuję na co dzień w swoim salonie oparte są na innowacyjnej technologii, która regeneruje włosy podczas koloryzacji. W składzie farb znajduje się arginina, która wspomaga proces otwierania łusek, a tym samym pozwala, aby pigment przedostał się do wewnętrznych struktur włosa. Dodatkowo system Quadramine Complex™ wspomaga zamykanie łusek, jednocześnie wzmacniając włosy i naprawiając uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *