Jak zadbać o włosy w okresie jesienno-zimowym?

Okres zimowy niewątpliwie nie jest łaskawy dla naszych włosów. Zewnętrzna aura oraz panujący klimat powodują, że są one narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Nadmierna wilgoć, niskie temperatury połączone z suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach są częstą przyczyną takich problemów jak elektryzujące się włosy, łupież czy przetłuszczanie się skóry głowy. Jak zaradzić tym problemom? Przeczytaj kilka poniższych wskazówek!

Czy odpowiednio dobrany szampon wpływa na kondycję naszych włosów?

Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się oczywista, dobry szampon to podstawa w codziennej pielęgnacji naszych włosów. Bardzo ważnym aspektem jest to, aby ich nadmiernie nie obciążać poprzez używanie szamponów, które zawierają składniki takie jak: SLS, parabeny czy silikony. Substancje te mogą być szkodliwe nie tylko dla włosów, ale dla całego organizmu. Dlatego też, wybierając w sklepie szampon poświęć chwilę na przeczytanie etykiety produktu i sprawdź z czego składa się szampon.

Czy powinnam stosować odżywki do włosów?

Odżywki do włosów mają za zadanie dostarczyć włosom niezbędnych składników odżywczych. Aby efekt był jak najlepszy, pamiętaj, aby dobrać odżywkę odpowiednią do Twoich włosów. Włosy suche i matowe potrzebują odżywek, których zadaniem będzie mocne nawilżenie i odżywienie struktur włosa. W składzie takich odżywek powinny znajdować się substancje pochodzące np. z oliwy z oliwek. Jeżeli włosy poddane były zabiegowi koloryzacji, upewnij się, że stosowana odżywka zawierać będzie filtry UV, a także produkty z witaminą E

Jak suszyć włosy w okresie zimowym?

Dobrym sposobem na wysuszenie włosów jest pozostawienie ich, aby wyschły naturalnie. Włosy wtedy nie są poddawane ekspozycji na gorące powietrze oraz dużą zmianę temperatur. Na zabieg taki można sobie śmiało pozwolić w okresie letnim, kiedy to nawet długie włosy są w stanie wyschnąć w stosunkowo krótkim okresie czasu. Jak jednak radzić sobie z suszeniem włosów w okresie jesienno-zimowym, kiedy to czas suszenia się wydłuża, a wyjście na zewnątrz z mokrymi włosami grozi przeziębieniem? Podstawą jest zaopatrzenie się w dobrą suszarkę do włosów, która pozwoli suszyć włosy zimnym strumieniem powietrza. Proces ten powoduje, że domykana jest łuska włosa, a tym samym włos jest mniej narażony na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Regeneracja włosów , czyli jak przygotować włosy na zimę?

Okres czasu między końcem wakacji, a początkiem jesieni jest idealnym momentem na przeprowadzenie zabiegu regeneracji i wzmocnienia struktury włosów. Podczas wakacyjnych przygód włosy eksponowane były na wysokie temperatury. Z drugiej strony zbliżająca się jesień oraz zima są gwarantem całkowicie odmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego też, warto przygotować nasze włosy na taki „rollercoaster” i poddać je zabiegowi regeneracji. Jednym z takich zabiegów jest botoks na włosy, czyli profesjonalny zabieg, którego celem jest regeneracja, odbudowa struktury oraz poprawa kondycji włosa. Jest to idealny zabieg szczególnie dla włosów suchych i zniszczonych. W efekcie Twoje włosy będą nawilżone i głęboko odżywione, a zmieniające się warunki atmosferyczne nie będą im straszne. Nasze włosy to nasz wizerunek, dlatego jeżeli uważasz, że spróbowałaś już wszystkich możliwych domowych metod skontaktuj się z profesjonalistą. Dobry fryzjer damski dobierze kurację odpowiednią do Twoich włosów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *